FJ-15-R-14.00-6
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
FJ-15-R-14.00-6
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Description:
CABLE FFC/FPC 15POS 1MM 14"
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Cable Type :
FFC, FPC
Length :
14.0" (355.6mm)
Length - Exposed Ends :
0.157" (4.00mm)
Number of Conductors :
15
Pitch :
0.039" (1.00mm)