FJ-10-R-04.55-4
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
FJ-10-R-04.55-4
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Description:
CABLE FFC/FPC 10POS 1MM 4.55"
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Cable Type :
FFC, FPC
Length :
4.550" (115.57mm)
Length - Exposed Ends :
0.157" (4.00mm)
Number of Conductors :
10
Pitch :
0.039" (1.00mm)