FJH-40-D-08.00-4
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
FJH-40-D-08.00-4
Category:
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Description:
CABLE FFC/FPC 40POS 0.5MM 8"
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Cable Type :
FFC, FPC
Length :
8.000" (203.20mm)
Length - Exposed Ends :
0.157" (4.00mm)
Number of Conductors :
40
Pitch :
0.020" (0.50mm)