PCA.1E.250.CTLC50Z
Manufacturer:
LEMO
Part Number:
PCA.1E.250.CTLC50Z
Category:
Coaxial Connector (RF) Assemblies
Description:
CONN COAX RCPT STR 50 OHM SOLDER
Manufacturer :
LEMO
Category :
Cable Group :
RG-122, 174, 174A, 178B, 188A, 196A, 316B
Center Contact Material :
Beryllium Copper
Connector Style :
Coaxial
Connector Type :
Receptacle, Female Socket
Contact Termination :
Solder
Fastening Type :
Push-Pull
Features :
Frequency - Max :
Housing Color :
Silver
Impedance :
50Ohm