292-100J-52S
Manufacturer:
Amphenol RF
Part Number:
292-100J-52S
Category:
Coaxial Connector (RF) Assemblies
Description:
2.92 MM STRAIGHT SOLDER JACK RG-
In Stock:
106
Manufacturer :
Amphenol RF
Category :
Cable Group :
RG-405 (0.086" Conformable)
Center Contact Material :
Beryllium Copper
Connector Style :
2.92mm
Connector Type :
Jack, Female Socket
Contact Termination :
Solder
Fastening Type :
Threaded
Features :
Frequency - Max :
40 GHz
Housing Color :
Gold
Impedance :
50Ohm