RF1-106-D-00-50-HDW
Manufacturer:
Adam Tech
Part Number:
RF1-106-D-00-50-HDW
Category:
Coaxial Connector (RF) Assemblies
Description:
BNC STRAIGHT BULKHEAD SKT 50 OHM
Manufacturer :
Adam Tech
Category :
Cable Group :
Center Contact Material :
Phosphor Bronze
Connector Style :
BNC
Connector Type :
Jack, Female Socket
Contact Termination :
Solder Cup
Fastening Type :
Bayonet Lock
Features :
Frequency - Max :
4 GHz
Housing Color :
Natural
Impedance :
50Ohm