KF22X-A15S-NJ30
Manufacturer:
Kycon
Part Number:
KF22X-A15S-NJ30
Category:
D-Sub Connector Assemblies
Description:
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SLDR
Manufacturer :
Kycon
Category :
D-Sub Connector Assemblies
Backset Spacing :
0.318" (8.08mm)
Connector Style :
D-Sub
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Contact Type :
Signal
Current Rating (Amps) :
2A