K42X-B25P/P-A4NJ
Manufacturer:
Kycon
Part Number:
K42X-B25P/P-A4NJ
Category:
D-Sub Connector Assemblies
Description:
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
In Stock:
960
Manufacturer :
Kycon
Category :
D-Sub Connector Assemblies
Backset Spacing :
0.318" (8.08mm)
Connector Style :
D-Sub - Stacked
Connector Type :
Plug, Male Pins
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Flash
Contact Type :
Signal
Current Rating (Amps) :
1.2A