DCCM15SCBRP
Manufacturer:
Cinch Connectivity Solutions
Part Number:
DCCM15SCBRP
Category:
D-Sub Connector Assemblies
Description:
CONN MICRO-D RCPT 15POS R/A SLDR
In Stock:
50
Manufacturer :
Cinch Connectivity Solutions
Category :
D-Sub Connector Assemblies
Backset Spacing :
0.130" (3.30mm)
Connector Style :
D-Type, Micro-D
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
50.0µin (1.27µm)
Contact Type :
Signal
Current Rating (Amps) :
3A