178-037-513R571
Manufacturer:
NorComp
Part Number:
178-037-513R571
Category:
D-Sub Connector Assemblies
Description:
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SLDR
In Stock:
366
Manufacturer :
NorComp
Category :
D-Sub Connector Assemblies
Backset Spacing :
0.318" (8.08mm)
Connector Style :
D-Sub - Stacked
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Flash
Contact Type :
Signal
Current Rating (Amps) :
5A