FH12-13S-0.5SH(55)
Part Number:
FH12-13S-0.5SH(55)
Description:
CONN FFC BOTTOM 13POS 0.5MM R/A
FFC, FCB Thickness :
0.30mm
Height Above Board :
0.079" (2.00mm)
Number of Positions :
13
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Pitch :
0.020" (0.50mm)
Product Status :
Active
Voltage Rating :
50V