FFC2B35-40-G
Part Number:
FFC2B35-40-G
Description:
CONN FFC BOTTOM 40POS 0.5MM R/A
FFC, FCB Thickness :
0.30mm
Height Above Board :
0.079" (2.00mm)
Number of Positions :
40
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Pitch :
0.020" (0.50mm)
Voltage Rating :
50V