HLW12S-2C7LF
Part Number:
HLW12S-2C7LF
Description:
CONN FFC FPC VERT 12POS 1MM PCB
Connector/Contact Type :
Contacts, Vertical - 1 Sided
FFC, FCB Thickness :
0.33mm
Height Above Board :
0.232" (5.90mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
12
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Voltage Rating :
100V