FH34SRJ-8S-0.5SH(50)
Part Number:
FH34SRJ-8S-0.5SH(50)
Description:
CONN FFC FPC 8POS 0.5MM R/A
FFC, FCB Thickness :
0.30mm
Height Above Board :
0.039" (1.00mm)
Number of Positions :
8
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Pitch :
0.020" (0.50mm)
Voltage Rating :
50V