QFS-016-04.25-H-D-DP-A-RT1
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
QFS-016-04.25-H-D-DP-A-RT1
Category:
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Description:
CONN DIFF ARRAY RCP 32P SMD GOLD
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Connector Type :
Differential Pair Array, Female
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Board Guide, Ground Bus (Plane), RF Jacks (2)
Height Above Board :
0.278" (7.06mm)
Mated Stacking Heights :
10mm, 11mm, 14mm
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
34 (32 + 2 RF Jacks)
Number of Rows :
2
Pitch :
0.025" (0.64mm)