KX15-160NLNL-K7
Manufacturer:
JAE Electronics
Part Number:
KX15-160NLNL-K7
Category:
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Description:
CONN PLUG 160POS R/A SMD AU
Manufacturer :
JAE Electronics
Category :
Connector Type :
Plug, Center Strip Contacts
Contact Finish :
Contact Finish Thickness :
Features :
Height Above Board :
Mated Stacking Heights :
Mounting Type :
Number of Positions :
160
Number of Rows :
2
Pitch :
0.031" (0.80mm)