IL-312-A100SB-VFH05-A1-E3000
Part Number:
IL-312-A100SB-VFH05-A1-E3000
Description:
CONN RCPT 100POS SMD GOLD
Connector Type :
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Features :
Board Guide, Solder Retention
Height Above Board :
0.104" (2.65mm)
Mated Stacking Heights :
3mm, 3.5mm
Number of Positions :
100
Pitch :
0.020" (0.50mm)