IL-312-A20SB-VFH05-A1
Part Number:
IL-312-A20SB-VFH05-A1
Description:
CONN RCPT 20POS SMD GOLD
Connector Type :
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Features :
Board Guide, Solder Retention
Height Above Board :
0.104" (2.65mm)
Mated Stacking Heights :
3mm, 3.5mm
Number of Positions :
20
Pitch :
0.020" (0.50mm)