P50-120P-RR1-TG
Part Number:
P50-120P-RR1-TG
Description:
CONN PLUG 120POS R/A GOLD
Height Above Board :
0.275" (6.99mm)
Mated Stacking Heights :
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Number of Positions :
120
Pitch :
0.050" (1.27mm)