P50-068P-R1-TG
Part Number:
P50-068P-R1-TG
Description:
CONN PLUG 68POS VERT GOLD
Height Above Board :
0.530" (13.45mm)
Mated Stacking Heights :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
68
Pitch :
0.050" (1.27mm)