P50-034S-RR1-TG
Manufacturer:
3M
Part Number:
P50-034S-RR1-TG
Category:
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Description:
CONN SOCKET 34POS R/A GOLD
Manufacturer :
3M
Category :
Connector Type :
Socket, Outer Shroud Contacts
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Board Lock, Flange
Height Above Board :
0.275" (6.99mm)
Mated Stacking Heights :
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Number of Positions :
34
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)