P50-030P-R1-TG
Manufacturer:
3M
Part Number:
P50-030P-R1-TG
Category:
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Description:
CONN PLUG 30POS VERT GOLD
Manufacturer :
3M
Category :
Connector Type :
Plug, Center Strip Contacts
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Board Lock
Height Above Board :
0.530" (13.45mm)
Mated Stacking Heights :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.050" (1.27mm)