FW-16-02-G-D-491-075
Part Number:
FW-16-02-G-D-491-075
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.641" (16.281mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.491" (12.471mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)