TW-25-05-T-D-160-025
Part Number:
TW-25-05-T-D-160-025
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating) :
0.409" (10.389mm)
Length - Stack Height :
0.160" (4.064mm)
Length - Tail :
0.025" (0.635mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)