TW-12-06-G-D-310-174
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-12-06-G-D-310-174
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.189" (4.800mm)
Length - Stack Height :
0.310" (7.874mm)
Length - Tail :
0.174" (4.420mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)