FW-16-03-G-D-093-100
Part Number:
FW-16-03-G-D-093-100
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.193" (4.902mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.093" (2.362mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)