TW-14-08-G-D-215-130
Part Number:
TW-14-08-G-D-215-130
Description:
CONN BRD STACK 2.00 28POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.486" (12.344mm)
Length - Stack Height :
0.215" (5.461mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Number of Positions :
28
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)