DW-23-10-T-T-565
Part Number:
DW-23-10-T-T-565
Description:
CONN HDR 69POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height :
0.565" (14.351mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
69
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)