ZW-15-10-S-D-370-141
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
ZW-15-10-S-D-370-141
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.319" (8.103mm)
Length - Stack Height :
0.370" (9.400mm)
Length - Tail :
0.141" (3.581mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)