TW-13-08-G-D-441-198
Part Number:
TW-13-08-G-D-441-198
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.192" (4.877mm)
Length - Stack Height :
0.441" (11.200mm)
Length - Tail :
0.198" (5.029mm)
Number of Positions :
26
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)