TW-12-07-G-D-420-SM-A
Part Number:
TW-12-07-G-D-420-SM-A
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.331" (8.407mm)
Length - Stack Height :
0.420" (10.668mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)