TW-15-12-G-D-652-195
Part Number:
TW-15-12-G-D-652-195
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.263" (6.680mm)
Length - Stack Height :
0.652" (16.561mm)
Length - Tail :
0.195" (4.953mm)
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)