FW-20-03-G-D-255-129
Part Number:
FW-20-03-G-D-255-129
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.384" (9.754mm)
Length - Post (Mating) :
0.129" (3.277mm)
Length - Stack Height :
0.255" (6.477mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)