HW-20-20-G-D-519-SM
Part Number:
HW-20-20-G-D-519-SM
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.546" (13.868mm)
Length - Stack Height :
0.519" (13.183mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)