TW-17-08-G-D-333-249
Part Number:
TW-17-08-G-D-333-249
Description:
CONN BRD STACK 2.00 34POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.249" (6.325mm)
Length - Stack Height :
0.333" (8.458mm)
Length - Tail :
0.249" (6.325mm)
Number of Positions :
34
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)