ZW-20-13-G-D-200-070
Part Number:
ZW-20-13-G-D-200-070
Description:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.960" (24.384mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.070" (1.778mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)