ZW-20-13-G-D-602-329
Part Number:
ZW-20-13-G-D-602-329
Description:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.299" (7.595mm)
Length - Stack Height :
0.602" (15.291mm)
Length - Tail :
0.329" (8.357mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)