FW-30-05-L-D-346-065
Part Number:
FW-30-05-L-D-346-065
Description:
CONN HDR 60POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.411" (10.439mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.346" (8.788mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)