SW-16-04-T-S-222-197
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
SW-16-04-T-S-222-197
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
.200" FLEX STACK
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.509" (12.929mm)
Length - Post (Mating) :
0.197" (5.000mm)
Length - Stack Height :
0.222" (5.638mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
16
Number of Rows :
1
Pitch :
0.200" (5.08mm)