FW-18-04-H-D-597-090
Part Number:
FW-18-04-H-D-597-090
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.777" (19.736mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.597" (15.164mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)