FW-25-04-G-D-518-100
Part Number:
FW-25-04-G-D-518-100
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.708" (17.983mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.518" (13.157mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
50
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)