TW-17-12-G-D-611-142
Part Number:
TW-17-12-G-D-611-142
Description:
CONN BRD STACK 2.00 34POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.357" (9.068mm)
Length - Stack Height :
0.611" (15.519mm)
Length - Tail :
0.142" (3.600mm)
Number of Positions :
34
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)