TW-15-03-G-D-210-208
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-15-03-G-D-210-208
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.117" (2.972mm)
Length - Stack Height :
0.210" (5.334mm)
Length - Tail :
0.208" (5.283mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)