MW-20-03-G-D-152-118
Part Number:
MW-20-03-G-D-152-118
Description:
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black, Natural
Length - Overall Pin :
0.270" (6.858mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.152" (3.861mm)
Number of Positions :
40
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)