MW-14-03-G-D-156-110
Part Number:
MW-14-03-G-D-156-110
Description:
CONN HDR 28POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black, Natural
Length - Overall Pin :
0.266" (6.756mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height :
0.156" (3.962mm)
Number of Positions :
28
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)