TW-25-03-S-D-174-098
Part Number:
TW-25-03-S-D-174-098
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.263" (6.680mm)
Length - Stack Height :
0.174" (4.420mm)
Length - Tail :
0.098" (2.489mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)