TW-15-05-H-D-312-133
Part Number:
TW-15-05-H-D-312-133
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating) :
0.149" (3.785mm)
Length - Stack Height :
0.312" (7.925mm)
Length - Tail :
0.133" (3.378mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)