TW-18-12-G-D-120-750
Part Number:
TW-18-12-G-D-120-750
Description:
CONN BRD STACK 2.00 36POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height :
0.120" (3.048mm)
Length - Tail :
0.750" (19.050mm)
Number of Positions :
36
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)