HDWM-50-60-G-S-582
Part Number:
HDWM-50-60-G-S-582
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.825" (20.955mm)
Length - Post (Mating) :
0.123" (3.124mm)
Length - Stack Height :
0.582" (14.783mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
50
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)