FW-40-05-G-D-534-140
Part Number:
FW-40-05-G-D-534-140
Description:
CONN HDR 80POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.674" (17.120mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.534" (13.564mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)